Zakład Poprawczy w Sadowicach

"Młodość to piękna rzecz. Nie dlatego, że pozwala robić głupstwa, lecz dlatego, że daje czas, by je naprawić".
Jean Bernard

 

Wolontariat, a koncert w Akademii Muzycznej dla Hospicjum

Inne
wolontariat_dla_hosp1
Termin: 30 Wrz 2017

     W ostatni dzień września grupa wychowanków zakładu, pod opieką wychowawców, udała się do Hospicjum ojców Bonifratrów. Chłopcy chcieli pomóc przy transporcie i dotrzymać towarzystwa podopiecznym, którzy wybierali się na zorganizowany, na rzecz hospicjum, koncert w Akademii Muzycznej. Przed wyruszeniem w dalszą drogę chłopcy zostali ugoszczeni herbatą przez pensjonariuszy i opiekunów, i spędzili miłą chwilę na pogawędce.

c hosp

    Po herbacie wychowankowie zakładu pomogli w przetransportowaniu do Akademii Muzycznej podopiecznych Hospicjum.

c transp

      Wykonawcami utworów podczas koncertu byli wolontariusze, odwiedzający podopiecznych hospicjum, dlatego oprócz artystycznej części, muzyczno-wokalnej, w repertuarze koncertu znalazły się także wypowiedzi poszczególnych wolontariuszy o ich potrzebie i przyczynach niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym oraz o tym jak wiele, takie działania dla nich znaczą.

      Chłopcy po wysłuchaniu koncertu, który uświetnił swoją obecnością ks. Kuba Bartczak, pomogli odwieźć gości do Hospicjum.c pomoc

      Nasi wychowankowie zapytani co sądzą o swojej wolontariackiej pomocy dla podopiecznych Hospicjum, powiedzieli:

Paweł: "Jestem zadowolony z tego, co mogłem zrobić dla pana Andrzeja.", "Zadaniowa pomoc jest OK.".

Daniel: "Lżej mi na sercu, że zrobiłem coś dobrego, dla ludzi, którzy tego potrzebowali.", "Dobrze mi się rozmawiało z panią, którą się opiekowałem.".

 

 

Terminy


  • 30 Wrz 2017