Zakład Poprawczy w Sadowicach

"Młodość to piękna rzecz. Nie dlatego, że pozwala robić głupstwa, lecz dlatego, że daje czas, by je naprawić".
Jean Bernard

 

Wizyta olimpijczyka Kajetana Broniewskiego

Sport - Wypoczynek
KB1
Termin: 15 Wrz 2017

    OP1Po dwuletniej przerwie do naszego zakładu zawitał olimpijczyk p. Kajetan Broniewski – brązowy medalista z Sydney. Przedstawił pasjonującą prezentację o rywalizacji sportowej, pięknej idei olimpijskiej, karierach sportowców-olimpijczyków. Opowiadał też o osiągnięciach – własnych oraz innych odznaczonych zawodników – okupionych ciężką pracą podczas regularnych treningów, wytrwałością, wiarą w sukces i nadzieją na zwycięstwo. Podkreślał wartość zaangażowania grupy dla osiągnięcia sukcesu wybranego zawodnika oraz że należy próbować do końca, bo jeśli się tego nie zrobi, to nie wiadomo czego się w ten sposób nie zyska.

   Pan Kajetan opowiedział chłopcom o nagrodzie „fair play”, o olimpijczykach którzy wspierają potrzebujących, a także o załamaniu po porażce, które często kończy karierę dobrze rokujących sportowców. Podkreślał że gdy zdarzy się niepowodzenie, gdy się nie uda, to choć na następną próbę trzeba czasem czekać kilka lat, to warto próbować. op21

Dla przykładu opowiedział o jednym z polskich olimpijczyków, który po odniesionej porażce czuł się wielkim przegranym ale nie poddał się, nadal ciężko trenował i po 1500 dniach wytężonych treningów został złotym medalistą. Pokazał także chłopcom własny brązowy medal olimpijski, który zdobył po wielu latach ciężkiej pracy, wytrwałych treningów i podejmowania ciągle od nowa prób. 

    Nasz gość przedstawił program, w który angażuje się osobiście, stwarzając możliwość nieletnim przebywającym m.in. w zakładach poprawczych do wzięcia udziału w ogólnopolskich zawodach pływania na ergo-wiosłach. Opowiadał także o wychowanku innego zakładu poprawczego, który po rozpoczęciu treningów osiągnął niesamowicie wysokie rezultaty.

    Ozdobą wykładu były bardzo ciekawe zdjęcia, filmy i inne multimedia, a najważniejszym punktem programu były zawody wioślarskie przeprowadzone na ergo-wiosłach, które przywiózł ze sobą Pan Kajetan.

W11

     W zawodach wzięli udział wszyscy wychowankowie. I choć była to dla większości z nich pierwsza w życiu przygoda z ergo-wiosłami, to każdy ze startujących ukończył wyścig.  Uczestnicy zawodów mogli oglądać postępy rywalizacji na ekranie monitora. Za podjęty wysiłek wszyscy chłopcy zostali nagrodzeni upominkami, które wręczył Pan Kajetan Broniewski.

W22

       Warto dodać, że dla sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności, co prawda nie biorąc udziału w zawodach, nawet wychowawcy spróbowali swoich sił.

DSCF2316a

   

      Na koniec spotkania wychowankowie wraz z wychowawcami zostali zaproszeni przez Pana Kajetana do Warszawy na Finał Ogólnopolskich Mistrzostw Wioślarskich na ergo-wiosłach.

DSCF2334a

 

 

 

Terminy


  • 15 Wrz 2017