Zakład Poprawczy w Sadowicach

"Młodość to piękna rzecz. Nie dlatego, że pozwala robić głupstwa, lecz dlatego, że daje czas, by je naprawić".
Jean Bernard

 

Wakacyjny rajd rowerowo-kajakowy

Sport - Wypoczynek
rajd2017
Termin: 6 Lip 2017 - 9 Lip 2017

   Atrakcyjną ofertą wakacyjną przygotowaną przez wychowawców Zakładu Poprawczego był rajd rowerowo-kajakowy. Z propozycji wspólnej turystyki skorzystało pięciu wychowanków. Wspomnienia, którymi się dzielą, to pełne wrażeń relacje z przeżytej przygody na łonie natury.

    W trakcie rajdu chłopcy z zaangażowaniem uczestniczyli w codziennych wycieczkach rowerowych oraz w spływie kajakowym rzeką Baryczą. Zwiedzili Milicz oraz okoliczne rezerwaty przyrody, w których mieli okazję przyjrzeć się z bliska Alpakom. Odbyli przejażdżkę Krośnicką Kolejką Wąskotorową. Zagrali, w drużynach o mieszanych składach, mecz piłki nożnej z młodzieżą milicką, z wynikiem 9:3; wzięli udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na kąpielisku OSIR Karłów Milicz.

    Plan tras rowerowych był dobrany w taki sposób, by znalazło się w nim miejsce i na odpoczynek, i na wspólny posiłek - najczęściej w postaci samodzielnie przygotowanego grillowanego obiadu. Pogoda była zmienna, jednak nie zniechęcało to naszych podopiecznych. Dopingowani przez wychowawców, pełni zapału i entuzjazmu, odbyli siedemdziesięciokilometrową wycieczkę poprzez Sułów, Grabówkę i Prostolin, wracając na noc do Milicza.

 

 

Terminy


  • Od 6 Lip 2017 do 9 Lip 2017