Zakład Poprawczy w Sadowicach

"Młodość to piękna rzecz. Nie dlatego, że pozwala robić głupstwa, lecz dlatego, że daje czas, by je naprawić".
Jean Bernard

 

Wolontariat u o. Franciszkanów w Wambierzycach

Sport - Wypoczynek
figury
Termin: 25 Cze 2017 - 1 Lip 2017

pracaa

      Grupa sześciu wychowanków wraz z dwoma opiekunami spędziła tydzień czasu w Wambierzyckim Sanktuarium Królowej Rodzin, u ojców Franciszkanów. Pobyt obfitował w pracę na rzecz Sanktuarium ale także w odpoczynek. Wychowankowie brali udział w remoncie i czyszczeniu schodów wiodących na Kalwarię Wambierzycką, układaniu drewna opałowego, sprzątaniu gałęzi, gruzu i kostki brukowej, pomagali w pracach porządkowych w Domu Pielgrzyma, przygotowywali teren przy Bazylice na uroczystość odpustową.

  odpoczynekk
   W czasie wolnym od pracy odpoczywali podczas wycieczek rowerowych, łowienia ryb, seansów filmowych, zwiedzania miasta Kłodzka i klasztoru o. Franciszkanów. Odwiedzili także kolorową salę rekreacyjną, wspólnie delektowali się wyśmienitą pizzą, zagrali dwugodzinny mecz piłki nożnej z miejscowymi zawodnikami, na boisku Orlika, z wynikiem 16:13. Jednak najciekawszą atrakcją okazał się spływ pontonowy Nysą Kłodzką.

 

Wspomnienia chłopców z wyjazdu:

"możliwość pracy poza zakładem", "czułem się bezpieczny",  "czułem się jak na wakacjach",  "nauczyłem się uczciwie pracować",  "z wychowawcami szanujemy się",  "przy pracy i przy odpoczynku pracujemy na równo - zespołowo", "czułem, że pomagam innym".


Więcej na temat wolontariatu...  splyww1

 

 

Terminy


  • Od 25 Cze 2017 do 1 Lip 2017